KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13713415
nr 1371 3415
Erwin de Vries
(1929-2018), Surinam
Akvarell, Komposition. Signerad, daterad -62. Motivet: 39x54 cm
Erwin de Vries, målare och skulptör född 1929, död 2018.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 januari 2021
kl 19:45:25
300 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
Erwin de Vries
Läs mer om Erwin de Vries